Belarus Prezidenti kutubxonasida tashkil etilgan ko‘rgazmada O‘zbekistonning madaniy merosi namoyish etilmoqda
O‘zbekistonning madaniy Belarus Prezidenti kutubxonasidagi ko‘rgazmada namoyish etilmoqda.
Ekspozitsiyada “O‘zbekiston madaniy merosi jahon to'plamlarida” loyihasining nashrlari – kitob-albomlar, o‘zbek xalqining dekorativ-amaliy san’ati namunalari, O‘rta asr olimlari va mutafakkirlarining nodir qo‘lyozma asarlari miniatyura nusxalari taqdim etilgan.
Ko‘rgazma O‘zbekistonning Belarusdagi elchixonasi bilan hamkorlikda tashkil etilgan.
Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi mamlakatlarining Xalq ijodiyoti va madaniy merosi yili munosabati bilan MDH Ijroiya qo‘mitasiga O‘zbekiston tomonidan “O‘zbekiston madaniy merosi jahon to‘plamlarida” loyihasining 35 jildlik turkum nashrlari sovg‘a qilindi.

The cultural legacy of Uzbekistan is presented at the exhibition in the Presidential Library of Belarus
The cultural legacy of Uzbekistan is presented at the exhibition in the Belarusian Presidential Library.
The exposition presents illustrated editions of the project Cultural Legacy of Uzbekistan in the World Collections - books-albums, samples of decorative and applied art of the Uzbek people, copies of miniatures of rare handwritten works of medieval Central Asian scientists and thinkers.
The exhibition is organized jointly with the Embassy of Uzbekistan in Belarus.
In the Year of Folk Art and Cultural Heritage in the Commonwealth of Independent States, the CIS Executive Committee was donated 35 volumes of a series of publications of the project Cultural Legacy of Uzbekistan in the World from Uzbekistan.