«Eriell Group»  нефть хизмати кўрсатиш компаниясини, фаолиятининг  18 йиллиги билан табриклаймиз
Бугун - “Ўзбекистон маданий мероси- жаҳон тўпламларида” лойиҳасини амалга оширишда фаол иштирокчимиз, маслакдошимиз  «Eriell Group» нефть  хизмати кўрсатиш компанияси 18 ёшга тўлди!
Бизни қўллаб-қувватлаш орқали, «Eriell Group» компанияси- Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш ва оммалаштиришга ўз ҳиссасини қўшишга  интилади.
Албатта, лойиҳамиз сарчашмасида турган «Eriell Group» ҳамда  «Enter Engineering»- биргаликда унинг муваффақиятида ҳал  қилувчи роль ўйнади.
Бутунжаҳон  ҳамжамияти,  компанияларнинг:
- дунёнинг ўнлаб мамлакатларида, 50 дан ортиқ маданий тадбирлар ўтказишда;
- энг буюк қадимий Шарқ қўлёзмаларининг бебаҳо факсимиль нусхаларини нашр эттиришда;
- тарихий экспонатлар ва қўлёзмаларни асраб қолиш бўйича илғор илмий технологияларни жорий этиш мақсадида-  “Ўзбекистон маданий мероси- жаҳон тўпламларида” туркумидан 50 та ҳашаматли безатилган китоб-альбомларни нашр эттиришда,
қўшган ҳиссаларини таъкидлади.
Mueller & Schindler Publishing House (Австрия) нашриётини ривожлантириш ва маркетинг бўйича вице-президенти- Александр Вильгельм, шундай дейди:
“Ўзбекистон томонидан амалга оширилаётган ноёб лойиҳанинг бир бўлаги бўлиш, биз учун катта шарафдир. Қадимги ва ўрта асрлар қўлёзмаларининг аниқ нусхаларини излаш, ўрганиш ва қайта тиклаш бўйича Бутунжаҳон жамиятининг илмий-тадқиқот амалиёти юксак ҳурматга сазовор бўлиб, мақсад ва кўлами жиҳатидан мисли кўрилмагандир. ERIELL Group ва Enter Engineering компаниялари  кўмагида, Бутунжаҳон жамияти билан ҳамкорликда яратиш шарафига муяссар бўлган, маданий меросга оид 50 жилдлик китоб-альбомлар,  шунингдек, факсимиль нашрлар- нафақат Ўзбекистон халқига, балки бутун дунё ҳамжамиятига ҳам бебаҳо туҳфа бўлди".
Марк Боннель- «Авиценна-Франция» халқаро ассоциацияси президенти, шундай изоҳ беради:
“Ўзбекистон Президентининг ўз мамлакатининг маданий меросига шунчалар эътибор ва эҳтиёткорлик билан муносабатда бўлаётганидан ҳайратдамиз. Лойиҳанинг конгресси ва бошқа тадбирлари, мисли кўрилмаган аҳамиятга эга бўлган, дунё миқёсидаги  воқеалардир. Лекин уларни,  республика ҳукумати ва ишбилармонлари – Янги Ўзбекистоннинг ҳақиқий ватанпарварларининг  диққат- эътибори ва қўллаб-қувватлашисиз амалга ошириб бўлмас эди. “Ўзбекистон маданий мероси- жаҳон тўпламларида” лойиҳасини  ERIELL Group ва Enter Engineering.компаниялари кучли қўллаб-қувватланганлари- жуда ажойиб иш. Ишончим комилки, бундай ҳамкорлар билан биз мислсиз натижаларга ва янги, қизиқарли кашфиётларга эришамиз”.

Поздравляем с 18-летием нефтесервисную компанию «Eriell Group»
Сегодня исполнилось 18 лет нашему единомышленнику, активному участнику в реализации проекта «Культурное наследие Узбекистана в собраниях мира» нефтесервисной компании «Eriell Group»!
Оказывая поддержку, компания «Eriell Group» стремится внести свой вклад в изучение и популяризацию культурного наследия Узбекистана.
Конечно же,  компания «Eriell Group» вместе с «Enter Engineering» , стоявшие  у истоков проекта, сыграли решающую роль в его успехе.
Всемирное общество отметило вклад компаний:
- в проведение более 50 культурных мероприятий в десятках стран мира;
-в издание  уникальных факсимильных копий величайших древневосточных рукописей,
- в издание 50 роскошных иллюстрированных книг-альбомов из серии  «Культурное наследие Узбекистана в собраниях мира» а, для внедрения передовых научных технологий для сохранения исторических экспонатов и рукописей.
Александр Вильгельм, вице-президент по маркетингу и развитию издательства Mueller & Schindler Publishing House (Австрия), отметил:
«Для нас большая честь быть частью уникального проекта, реализуемого Узбекистаном. Исследовательская практика Всемирного общества по поиску, изучению и воссозданию точных копий древних и средневековых рукописей достойна высокого уважения и беспрецедентна по своим целям и охвату. Изданные 50 томов по культурному наследию, а также факсимильные издания, которые мы имеем честь создавать совместно с Всемирным обществом при поддержке ERIELL Group и Enter Engineering – это бесценный дар не только народу Узбекистана, но и всему мировому сообществу».
Марк Боннель, президент международной ассоциации «Авиценна-Франция», прокомментировал:
«Мы поражены тем, насколько трепетно и бережно Президент Узбекистана относится к культурному наследию своей страны. Конгресс и другие мероприятия проекта – мировые события небывалой значимости. Но они были бы невозможны без пристального внимания и поддержки правительства и бизнесменов республики – настоящих патриотов Нового Узбекистана. Замечательно, что проект  «Культурное наследие Узбекистана в собраниях мира»  нашел такую сильную поддержку в ERIELL Group и Enter Engineering. Я уверен, что с такими партнерами мы добьемся блестящих результатов и новых удивительных открытий».