«Eriell Group»  нефть хизмати кўрсатиш компаниясини, фаолиятининг  18 йиллиги билан табриклаймиз
Бугун - “Ўзбекистон маданий мероси- жаҳон тўпламларида” лойиҳасини амалга оширишда фаол иштирокчимиз, маслакдошимиз  «Eriell Group» нефть  хизмати кўрсатиш компанияси 18 ёшга тўлди!
Бизни қўллаб-қувватлаш орқали, «Eriell Group» компанияси- Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш ва оммалаштиришга ўз ҳиссасини қўшишга  интилади.
Албатта, лойиҳамиз сарчашмасида турган «Eriell Group» ҳамда  «Enter Engineering»- биргаликда унинг муваффақиятида ҳал  қилувчи роль ўйнади.
Бутунжаҳон  ҳамжамияти,  компанияларнинг:
- дунёнинг ўнлаб мамлакатларида, 50 дан ортиқ маданий тадбирлар ўтказишда;
- энг буюк қадимий Шарқ қўлёзмаларининг бебаҳо факсимиль нусхаларини нашр эттиришда;
- тарихий экспонатлар ва қўлёзмаларни асраб қолиш бўйича илғор илмий технологияларни жорий этиш мақсадида-  “Ўзбекистон маданий мероси- жаҳон тўпламларида” туркумидан 50 та ҳашаматли безатилган китоб-альбомларни нашр эттиришда,
қўшган ҳиссаларини таъкидлади.
Mueller & Schindler Publishing House (Австрия) нашриётини ривожлантириш ва маркетинг бўйича вице-президенти- Александр Вильгельм, шундай дейди:
“Ўзбекистон томонидан амалга оширилаётган ноёб лойиҳанинг бир бўлаги бўлиш, биз учун катта шарафдир. Қадимги ва ўрта асрлар қўлёзмаларининг аниқ нусхаларини излаш, ўрганиш ва қайта тиклаш бўйича Бутунжаҳон жамиятининг илмий-тадқиқот амалиёти юксак ҳурматга сазовор бўлиб, мақсад ва кўлами жиҳатидан мисли кўрилмагандир. ERIELL Group ва Enter Engineering компаниялари  кўмагида, Бутунжаҳон жамияти билан ҳамкорликда яратиш шарафига муяссар бўлган, маданий меросга оид 50 жилдлик китоб-альбомлар,  шунингдек, факсимиль нашрлар- нафақат Ўзбекистон халқига, балки бутун дунё ҳамжамиятига ҳам бебаҳо туҳфа бўлди".
Марк Боннель- «Авиценна-Франция» халқаро ассоциацияси президенти, шундай изоҳ беради:
“Ўзбекистон Президентининг ўз мамлакатининг маданий меросига шунчалар эътибор ва эҳтиёткорлик билан муносабатда бўлаётганидан ҳайратдамиз. Лойиҳанинг конгресси ва бошқа тадбирлари, мисли кўрилмаган аҳамиятга эга бўлган, дунё миқёсидаги  воқеалардир. Лекин уларни,  республика ҳукумати ва ишбилармонлари – Янги Ўзбекистоннинг ҳақиқий ватанпарварларининг  диққат- эътибори ва қўллаб-қувватлашисиз амалга ошириб бўлмас эди. “Ўзбекистон маданий мероси- жаҳон тўпламларида” лойиҳасини  ERIELL Group ва Enter Engineering.компаниялари кучли қўллаб-қувватланганлари- жуда ажойиб иш. Ишончим комилки, бундай ҳамкорлар билан биз мислсиз натижаларга ва янги, қизиқарли кашфиётларга эришамиз”.

Congratulations on the 18th anniversary of the oilfield services company EriellGroup
Today is the 18th anniversary of the oilfield services company EriellGroup, our adherer, active participant in the realization of the project Cultural Legacy of Uzbekistan in World Collections!
By providing its full support, EriellGroup seeks to contribute to the study and promotion of the cultural legacy of Uzbekistan.
Of course, EriellGroup, together with EnterEngineering, which stood at the origins of the project, played a decisive role in its success.
The World Society noted the contribution of the above mentioned companies to:
- holding more than 50 cultural events in dozens of countries around the world;
- publication of unique facsimile copies of the greatest ancient Eastern manuscripts;
- publication of 50 luxurious illustrated books-albums from the series Cultural Legacy of Uzbekistan in World Collections, and the introduction of advanced scientific technologies for the preservation of historical exhibits and manuscripts.
Alexander Wilhelm, Vice President, Marketing and Development, Mueller & Schindler Publishing House (Austria), noted:
"It is a great honor for us to become a part of this unique project implemented by Uzbekistan. The research practice of the World Society for the search, study and reconstruction of exact copies of ancient and medieval manuscripts is worthy of high respect and is unprecedented in its purpose and scope. 50 volumes on cultural heritage which have been published so far, as well as facsimile publications, which we have the honor to create together with the World Society with the support of ERIELL Group and Enter Engineering, are an invaluable gift not only to the people of Uzbekistan, but also to the entire world community."
Marc Bonnel, President of the international Association ‘Avicenna-France’, said:
"We are thrilled at how respectfully and carefully the President of Uzbekistan treats the cultural heritage of his country. The Congress and other events of the project are world events of unprecedented significance. But they would have been impossible without the diligent attention and support of Uzbekistan’s government and businessmen – true patriots of the New Uzbekistan. It is wonderful that the project Cultural Legacy of Uzbekistan in World Collections has found such strong support in ERIELL Group and Enter Engineering. I am sure that with such partners we will have brilliant results and new, amazing discoveries."