Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш, сақлаш ва оммалаштириш бўйича Бутунжаҳон жамияти илмий кенгаши раиси академик Эдвард Ртвеладзе вафот этди
Бугун таниқли олим, тарих фанлари доктори, Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш, сақлаш ва оммалаштириш бўйича Бутунжаҳон жамияти илмий кенгаши раиси, «Ўзбекистон маданий мероси жаҳон тўпламларида» лойиҳасининг илмий раҳбари, академик Эдвард Васильевич Ртвеладзе 80 ёшида вафот этди.
Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш, сақлаш ва оммалаштириш бўйича Бутунжаҳон жамияти жамоаси Э.В. Ртвеладзенинг оиласи ва яқинларига чуқур ҳамдардлик билдиради.

Chairman of the Academic Council of the World Society for the Study, Preservation and Popularization of the Cultural Legacy of Uzbekistan Academician Edvard Rtveladze has passed away
Academician, Doctor of History, Chairman of the Scientific Council of the World Society for the Study, Preservation and Popularization of the Cultural Legacy of Uzbekistan, Scientific Supervisor of the Cultural Legacy of Uzbekistan in the World Collections project Rtveladze Edvard Vasilyevich has deceased today, at the age of 80.
The community of the World Society for the Study, Preservation and Popularization of the Cultural Legacy of Uzbekistan expresses sincere condolences to E.V. Rtveladze’s family.