«Аёл мадҳияси» кўргазмасининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди
Кеча, 5 Март куни Ёшлар Ижод Саройида таниқли Ўзбек рассоми, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган санъат арбоби, кино рассоми Бахтиёр Назаровнинг «Аёл мадҳияси» деб номланган кўргазмаси очилди.
Кўргазма «Ўзбеккино» Миллий Агентлиги, Ўзбекистон Бадиий Академияси ва Ўзбекистон Ёшлар Иттифоқи томонидан ташкил этилган.
Кўргазмада таниқли устанинг турли даврларда яшаган аёллар, масалан, Массагетлар маликаси Тўмарис, Амир Тимурнинг рафиқаси Биби – хоним, Ўзбек театри ва кино актрисаси Лютфихоним Саримсоқова ва бошқа аёлларнинг портретлари намойиш этилган.

The opening ceremony of the exhibition "Hymn to a Woman"
Yesterday, on March 5, in the Palace of Youth Creativity, an exhibition "A Hymn to a Woman" was opened by one of the famous Uzbek artists, Honored Art Worker of Uzbekistan, Bakhtiyor Nazarov
An exhibition was organized by national agency “Uzbekkino”, The Academy of Arts of Uzbekistan and the Union of Youth of Uzbekistan.
The exhibition features 100 canvases of the famous master, depicting women of different eras, such as the Queen of the Massagets Tomiris, the wife of Amir Timur Bibi-khanym, portraits of the Uzbek theater and film actress Lutfikhanum Sarymsakova and other women.