«Аёл мадҳияси» кўргазмасининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди
Кеча, 5 Март куни Ёшлар Ижод Саройида таниқли Ўзбек рассоми, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган санъат арбоби, кино рассоми Бахтиёр Назаровнинг «Аёл мадҳияси» деб номланган кўргазмаси очилди.
Кўргазма «Ўзбеккино» Миллий Агентлиги, Ўзбекистон Бадиий Академияси ва Ўзбекистон Ёшлар Иттифоқи томонидан ташкил этилган.
Кўргазмада таниқли устанинг турли даврларда яшаган аёллар, масалан, Массагетлар маликаси Тўмарис, Амир Тимурнинг рафиқаси Биби – хоним, Ўзбек театри ва кино актрисаси Лютфихоним Саримсоқова ва бошқа аёлларнинг портретлари намойиш этилган.

Состоялась церемония открытия выставки «Гимн женщине»
Вчера, 5 марта во Дворце творчества молодежи состоялось открытие выставки известного узбекского художника, заслуженного деятеля искусств Узбекистана, кинохудожника Бахтиера Назарова «Гимн женщине».
Выставка организована Национальным агентством"Узбеккино", Академией художеств Узбекистана и Союзом молодежи Узбекистана.
На выставке представлены 100 полотен знаменитого мастера, запечатлевших женщин разных эпох таких, как царицы массагетов Томирис, жены Амира Тимура Биби-ханым, портреты узбекской актрисы театра и кино Лютфиханум Сарымсаковой и других женщин.