Ўзбекистонда яратилган  жажжигина ипак гиламчали  сирғалар Лас-Вегасдаги People’s Choice кўргазмаси номинациясида ғолиб бўлди
Тақинчоқлар мамлакатимизнинг ҳунарманд аёллари томонидан, бразилиялик заргар Сильвия Фурманович буюртмасига кўра тўқилган, деб ёзади anons.uz
Ўзининг шахсий номдор бренди остида ишлаётган заргар  Сильвия Фурмановичнинг тан олишича, у  Ўзбекистоннинг бетакрор маданияти руҳидан илҳомланиб,  коллекция яратишга қарор қилган.

Созданные в Узбекистане серьги с миниатюрными шёлковыми коврами победили в номинации People’s Choice на выставке в Лас-Вегасе
Украшения сотканы рукодельницами нашей страны на заказ для бразильского ювелира Сильвии Фурманович, сообщает anons.uz
Ювелир, работающая под собственным именным брендом, Сильвия Фурманович признаётся, что на создание коллекции её вдохновило погружение в уникальную культуру Узбекистана.