«Қуёш таъми» фильми ижодкорлари Ўзбекистонга келишди
«Ўзбеккино» Миллий Агентлиги ва Россиянинг Спутник Восток Продакшн кинокомпанияси билан биргаликда суъратга олинаётган «Қуёш таъми» фильмининг ижодий жамоаси Ўзбекистонга етиб келишди.
Таъкидлаш жоизки, Ўзбек Россия гуруҳи Тошкент вилоятининг «Бўстонлиқ» туманининг «Бурчмулла» қишлоғига ташриф буюришди.
«Қуёш таъми» фильми ижодкорлари Бухоро ва Самарқандга ташриф буюриб, у ерда суъратга олиш жойларини кўздан кечиришлари режалаштирилган.
«Қуёш таъми» фильми оилавий аудиторияга қаратилган бўлиб, у оилавий саргузашт фантазия жанрида суъратга олинади.

The creators of the film “The Taste of the Sun” have arrived to Uzbekistan
The creative team of the film “The Taste of the Sun” which is being shot jointly with the National Agency “Uzbekkino” and the Russian film company “Sputnik Vostok Production”, have arrived to Uzbekistan.
It has to be noted that the Uzbek-Russian group visited the village of “Burchmulla” located in Bostanlyk district of Tashkent region.
It is planned that the creators of the film “The Taste of the Sun” will visit Bukhara and Samarkand, where they will inspect the filming locations.
The “The Taste of the Sun” is aimed at a family audience and will be filmed in the genre of family adventure fantasy.
The film is directed by Eldar Salavatov, artist Yuri Fomenko, producers Eduard and Kristina Gorbenko, film director Tanya Sulyaeva.