ЮНЕСКОнинг Париждаги штаб-квартирасида, И.В.Савицкий номидаги Қорақалпоғистон Республикаси Давлат санъат музейининг сараланган асарлари фотонусхаларидан иборат махсус кўргазма ташкил этилди
27-сентябрь куни кўргазманинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди, унда ЮНЕСКО раҳбарияти, дипломатик корпус вакиллари, ЮНЕСКОга алоқадор ихтисослашган мутахассислар иштирок этди, деб хабар беради, “Дунё” Ахборот агентлиги.
Кўргазмада ҳаммаси бўлиб 26 та асарлар экспозицияга қўйилган, улар турли муаллифларнинг мўйқаламларига мансуб, уларда оддий одамлар ҳаётидан, турли халқларнинг маданий анъаналаридан, ўзбек халқининг буюк аждодлари ҳаётидан лавҳалар акс эттирилган.
Бир ҳафта давом этадиган кўргазманинг ташкилотчиси, ЮНЕСКО котибияти билан ҳамкорликда мамлакатимиз ҳукуматидир.

A special exhibition of photocopies of selected works stored at the Karakalpakstan State Museum of Art named after I.V. Savitsky has been opened at the UNESCO headquarters in Paris
As Dunyo news agency reports, the solemn opening ceremony of the exhibition was held on September 27. The ceremony was attended by UNESCO leadership, representatives of the diplomatic corps, and experts affiliated with UNESCO.
In total, 26 works by various authors are displayed at the exhibition. They depict scenes from the everyday life, cultural traditions of various peoples, great ancestors of the Uzbek people.
A week-long exhibition has been organized by the government of our country together with the UNESCO Secretariat.