14-fevral – buyuk o‘zbek shoiri, mutafakkir, tarixchi va davlat arbobi, Boburiylar sulolasi va imperiyasining asoschisi - Zahiriddin Muhammad Bobur tavallud topgan kun
O'zbek zaminining buyuk farzandi haqidagi noyob materiallardan iborat mini-tanlanmalarni siz uchun maxsus tayyorladik.
Hozirning o'zida Siz:
Bobur uy-muzeyida qanday xazinalar saqlanishini bilib olishingiz mumkin https://t.me/uzbculture/4310
BBC telekanali Oʻzbek xizmati va O‘zbekiston kino agentligi tomonidan suratga olingan "Bobur malikalari izidan" nomli qiziqarli hujjatli-dramaviy filmni tomosha qilishingiz mumkin. https://www.youtube.com/watch?v=FOslGQ0mCcM&list=PLICEhKsLzxm1JZZ0uhJna-aRKVhFjF-IF . Film shoh va shoir Bobur oilasidagi ayollar hayoti haqida hikoya qiladi.

14 февраля – день рождения великого узбекского поэта, мыслителя, основоположника династии и империи бабуридов Захириддин Мухаммад Бабура
14 февраля – день рождения великого узбекского поэта, мыслителя, историка и государственного деятеля; основоположника династии и империи бабуридов Захириддин Мухаммад Бабура
Специально для вас подготовили мини-подборку уникальных материалов о великом сыне узбекской земли.
Прямо сейчас вы можете:
Узнать https://t.me/uzbculture/4310 , какие сокровища хранятся в Доме-музее Бобура
Посмотреть  https://www.youtube.com/watch?v=FOslGQ0mCcM&list=PLICehKsLzxm1JZZ0uhJna-aRKVhFjF-IF увлекательный документально-драматический фильм «По следам принцесс Бабура», снятый узбекской службой телеканала BBC и Агентством кинематографии Узбекистана. В фильме рассказывается о жизни женщин в семье царя и поэта Бабура.