Бугун Ўзбекистон Фанлар академияси Санъатшунослик институти директори, тарих фанлари номзоди  Шокиржон Пидаев ўзининг 75 ёшини нишонлаяпти
Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш, сақлаш ва оммалаштириш бўйича бутунжаҳон жамияти   Шокиржон Расульевичга мустаҳкам соғлик, самарали ижод ва меҳнат фаолиятида улкан муваффақиятлар тилайди!
Шокиржон Расульевичнинг таваллуд куни муносабати билан унинг Термиздаги Будда маданиятига бағишланган видеомаърузасини ҳавола қиламиз. Маърузани ушбу ҳавола орқали Youtube каналимизда кўришингиз (https://www.youtube.com/watch?v=QbvUdB8e35o) мумкин.

Сегодня отмечает свое 75-летие Пидаев Шакирджан Расульевич, директор Института искусствознания Академии наук Республики Узбекистан, кандидат исторических наук
Всемирное общество по изучению, сохранению и популяризации культурного наследия Узбекистана желают  Шакирджану Расульевичу успехов в трудовой деятельности, вдохновения и крепкого здоровья!
Посмотреть видеолекцию в честь дня рождения Шакирджана Расульевича, посвященную буддийской культуре в Термезе можно по ссылке на нашем Youtube канале