Ўзбекистон Давлат санъат музейида Усто Мўмин кўргазмаси бўлиб ўтмоқда
Ўзбекистон Давлат санъат музейида атоқли рассом, рангтасвир ва графика устаси Александр Николаев (Усто Мўмин)нинг кўргазмаси бошланди. Хабар беришларича, (https://t.me/sputnikuzbekistan/27887) кўргазма рассомнинг 125 йиллигига бағишланган.
Усто Мўминнинг асарлари яна қаерларда сақланади?
Усто Мўминнинг асарлари  бир қатор музейларнинг коллекцияларида, шу жумладан,  Шарқ халқлари давлат санъат музейида, Давлат Третьяков галереясида, Қорақалпоғистоннинг Нукусдаги И.В.Савицкий номидаги давлат санъат музейида, Тошкентдаги Ўзбекистон давлат санъат музейида сақлаб келинмоқда.

В Государственном музее искусств Узбекистана проходит выставка Усто Мумина
В Государственном музее искусств Узбекистана стартовала выставка выдающегося художника, живописца, графика Александра Николаева (Усто Мумина). Сообщается, (https://t.me/sputnikuzbekistan/27887) что выставка приурочена к 125 летию художника.
Где еще хранятся произведения Усто Мумина?
Произведения Усто-Мумина находятся в ряде музейных собраний, в том числе в Государственном музее искусства народов Востока, Государственной Третьяковской галерее, Каракалпакском государственном музее искусств им. И. В. Савицкого в Нукусе, Государственном музее искусств Узбекистана в Ташкенте.