Ўзбекистон Давлат санъат музейида Усто Мўмин кўргазмаси бўлиб ўтмоқда
Ўзбекистон Давлат санъат музейида атоқли рассом, рангтасвир ва графика устаси Александр Николаев (Усто Мўмин)нинг кўргазмаси бошланди. Хабар беришларича, (https://t.me/sputnikuzbekistan/27887) кўргазма рассомнинг 125 йиллигига бағишланган.
Усто Мўминнинг асарлари яна қаерларда сақланади?
Усто Мўминнинг асарлари  бир қатор музейларнинг коллекцияларида, шу жумладан,  Шарқ халқлари давлат санъат музейида, Давлат Третьяков галереясида, Қорақалпоғистоннинг Нукусдаги И.В.Савицкий номидаги давлат санъат музейида, Тошкентдаги Ўзбекистон давлат санъат музейида сақлаб келинмоқда.

Usto Mumin exhibition held at State Museum of Arts
An exhibition of Alexander Nikolayev (Usto Mumin), an outstanding artist and painter, has been opened at the State Museum of Arts of Uzbekistan. A report (https://t.me/sputnikuzbekistan/27887) says that the exhibition is dedicated to the artist's 125th anniversary.
Where can the works of Usto Mumin be seen?
Usto Mumin's works can be found in a number of museum collections, including the State Museum of Oriental Art and State Tretyakov Gallery in Moscow, Savitsky Museum in Nukus, Karakalpakstan, and State Museum of Arts of Uzbekistan in Tashkent.