Ҳиндистонда «Ўзбекистоннинг маданий мероси дунё тўпламларида» туркумидаги китобнинг тақдимоти бўлиб ўтди
Дели шаҳридаги Индира Ганди номидаги Миллий Санъат Марказида Ўзбекистон маданий меросини ўрганиш, сақлаш ва оммалаштириш бўйича Бутунжаҳон жамиятининг аъзоси Сунита Двиведи «Будда Гандхарада» китобининг тақдимоти бўлиб ўтди.
Тадбир давомида Ўзбекистон Республикасининг Ҳиндистон Респуликасидаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Дильшод Ахатов «Ўзбекистоннинг маданий мероси дунё тўпламларида» туркумидаги китобни Сунита Двиведига совға қилди.
Таъкидлаш жоизки, С. Двиведи «Research Quarterly Astha Bharati in Dialogue»да Ўзбекистоннинг Буддавийлик мероси тўғрисида туркум мақолаларини мунтазам равишда нашр этиб боради.

A book of the series “Cultural legacy of Uzbekistan in the world collections” was presented in India
The Indira Gandhi National Center for the Arts in Delhi hosted a presentation of the book of the member of the World Society for the Study, Preservation and Popularization of the Cultural Legacy of Uzbekistan Sunita Dvivedi “Buddha in Gandhara”.
During the event, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Uzbekistan to the Republic of India Dilshod Akhatov presented a book of the series “Cultural Legacy of Uzbekistan in the World Collections” and presented it to Sunita Dvivedi.
It has to be noted that S. Dvivedi regularly publishes a series of articles on the Buddhist heritage of Uzbekistan in the “Research Quarterly Astha Bharati in Dialogue”.