Москвада Алишер Навои таваллудининг 580 йиллигига бағишланган халқаро илмий амалий конференция бўлиб ўтади
Бугун, 30 Март куни Москвада Алишер Навои таваллудининг 580 йиллигига бағишланган халқаро илмий амалий конференция бўлиб ўтади.
Конференция онлайн тарзда ўтказилади.
Иштирокчилар орасида мамлакатнинг етакчи мутахассислари, Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон Миллий Университети, Осиё ва Африка мамлакатлари институти, М.В. Ломоносов номидаги Москва Давлат Университети, Жиззах давлат педагогика институтининг адабиётшунослари ва тарихчилари қатнашадилар.

В Москве пройдет Международная научно-практическая конференция, посвященная 580-летию со дня рождения Алишера Навои
Сегодня, 30 марта в Москве пройдет Международная научно-практическая конференция, посвященная 580-летию со дня рождения Алишера Навои.
Конференция пройдет в онлайн формате.
Среди участников, ведущие специалисты страны, литературоведы и историки Национального университета Узбекистана им. Мирзо Улугбека, Института стран Азии и Африки МГУ им. М.В. Ломоносова, Джизакского государственного педагогического института.