Москвада Алишер Навои таваллудининг 580 йиллигига бағишланган халқаро илмий амалий конференция бўлиб ўтади
Бугун, 30 Март куни Москвада Алишер Навои таваллудининг 580 йиллигига бағишланган халқаро илмий амалий конференция бўлиб ўтади.
Конференция онлайн тарзда ўтказилади.
Иштирокчилар орасида мамлакатнинг етакчи мутахассислари, Мирзо Улуғбек номидаги Ўзбекистон Миллий Университети, Осиё ва Африка мамлакатлари институти, М.В. Ломоносов номидаги Москва Давлат Университети, Жиззах давлат педагогика институтининг адабиётшунослари ва тарихчилари қатнашадилар.

Today, on March 30, Moscow will host the International Scientific and Practical Conference dedicated to the 580th anniversary of the birth of Alisher Navoi
The conference will be held in online format
Among the participants, leading specialists of the country, literary critics and historians of the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek, Institute of Asian and African Countries, Moscow State University M.V. Lomonosov, Jizzakh State Pedagogical Institute.