Самарқандда "Давр эврилишлари" номли кўргазма очилди
Самарқандда кенг қамровли "Давр эврилишлари" деб номланган кўргазма ўз ишини бошлади. Кўргазма ERIELL Grouр кўмагида (https://t.me/eriell/2691)ташкил қилинди. Мазкур кўргазма Самарқанддаги Silk Road Samarkand сайёҳлик маркази ҳудудидаги кўргазмалар майдонида фаолият олиб бормоқда.
Эслатиб ўтамиз, кўргазмада XV асрдан то бизнинг замонамизгача бўлган давр осори атиқалари жой олган. Экспозицияда Ўзбекистондаги санъат, амалий санъат ва тарих музейлари, шунингдек «Афрасиёб» номли Самарқанд тарихи музейи, Термиз археология музейи ҳамда Қадимги Хоразм музейи тўпламлари намойиш қилинмоқда.
Айниқса кўргазма павильонларида ҳавола этилаётган қадимги тақинчоқлар, қўл меҳнати намуналари, миллий матолар ва бошқа ашёлар меҳмонларнинг диққат-эътиборини жалб этмоқда.

В Самарканде стартовала выставка «Миражи времени»
В Самарканде стартовала масштабная выставка под названием «Миражи времени». Выставка проходит при поддержке ERIELL Group (https://t.me/eriell/2691)в самаркандском ЭКСПО на территории Туристического центра Silk Road Samarkand.
Отметим, что на выставке собраны более 400 артефактов с XV века до н. э. по сегодняшний день. Экспозиции представлены из коллекций таких государственных музеев Узбекистана, как музей искусств, музей прикладного искусства, музей истории, а также Музея истории основания Самарканда «Афрасиаб», Термезского археологического музея, Музея Древнего Хорезма.
Представленные в павильоне самобытные и старинные украшения, изделия ручной работы, ткани и другие предметы вызывают большой интерес у посетителей.