Самарқандда “Нафосат” фестивали бўлиб ўтди
“Нафосат” фестивалининг биринчи кунида Самарқанд ёшлар марказида дизайнерлар ва халқ хунармандлари томонидан яратилган миллий либослар кўргазмаси очилди, деб хабар беради sputnik.
Фестиваль доирасида “Аёллар ва ёшлар ўртасида кийиниш маданияти” семинар – тренинги бўлиб ўтди, унда бир қатор махаллий мутахасислар, етакчи дизайнерлар ўзларининг маърузалари билан иштирок этдилар, шунингдек, “Самарқанднинг миллий либослар тарихи” мавзусидаги модалар намойиши ҳам бўлиб ўтди.
Тадбирнинг иккинчи кунида фестиваль иштирокчилари етакчи “Бибихоним” ўқув маркази билан танишдилар ва “Замонавий Ўзбек модаси, анъаналари ва янги дизайнлари” шоусида ва етакчи Ўзбек дизайнерларининг янги тўпламларида қатнашдилар

В Самарканде состоялся фестиваль "Нафосат"
В первый день фестиваля "Нафосат" в Молодежном центре Самарканда открылась выставка национальных костюмов, созданных дизайнерами и народными умельцами, сообщает sputnik.
В рамках фестиваля прошёл семинар-тренинг "Культура одежды среди женщин и молодежи", в котором приняли участие со своими докладами ряд местных специалистов, ведущих дизайнеров, а также состоялся показ мод "История национальной одежды Самарканда".
На второй день мероприятия участники фестиваля ознакомились с ведущим учебным центром "Бибиханум" и побывали на показе "Современная узбекская мода, традиции и новые дизайны" и новых коллекций ведущих узбекских дизайнеров.